مبلمان و وسایل

آینه کاری مدرن : با این ترفند خانه خود را زیبا و مدرن نمایید!

از نظر بسیاری افراد، آینه کاری دکوراسیون داخلی موضوعی تاریخ گذشته است! اما این شیوه تزیین فضا بار دیگر و این بار در قالب آینه کاری مدرن بازگشته است. آینه کاری به سبک مدرن و با استفاده از طراحی‌های خاص و منحصربه فرد در فضاهای پذیرایی، نشیمن، اتاق‌های خواب و حتی حمام و دستشویی نیز انجام می‌شود.

زینت بخشیدن فضای داخل با آینه کاری بیش از هر اِلمان دیگری، بر مدرن کردن و زیبایی فضا تمرکز دارد. همچنین می‌تواند نور را در فضا منعکس کند و باعث روشنایی هر چه بیشتر فضا شود. به هر روی، اگر قصد دارید فضا داخل خود را آینه کاری کنید، مقاله دیگری از ویکی ساختمون را تا پایان مطالعه کنید.

آینه کاری مدرن چیست؟

آینه کاری مدرن چیست؟

افرادی که ایده‌ای در مورد دکوراسیون خانه و طراحی داخلی دارند می‌دانند که آینه می‌تواند در ایجاد توهم فضای وسیع کمک کند و باعث روشن شدن مکان شود. اما در گذشته اغلب شیشه اِلمانی برای مجلل نشان دادن فضا در نظر گرفته می‌شد. همچنین در معماری ایرانی نیز شیشه جهت انعکاس نور و معنوی کردن محیط داخل کاربر داشت.

آینه کاری مدرن شیوه جدیدی است که در آن عملکرد و زیبایی در هم ادغام شده است. عملکرد به معنای نور و فضا است، زیبایی به معنی اثرات خوشایند آینه کاری در چشم بیننده است. این سبک آینه کاری بر سادگی تأکید دارد. دیگر از عناصر مجلل آینه کاری کلاسیک خبری نیست. به هر روی، قرار دادن یک آینه بزرگ از نظر استراتژیک می‌تواند اتاق خواب، اتاق نشیمن و حتی سرویس بهداشتی را جلوه دهد. آینه کاری باید به شکلی انجام شود که بتواند تأثیر روشنایی و جادار بودن را منعکس کند.

برآورد هزینه ساخت

ایده‌های ناب برای آینه کاری مدرن

هر یک از ایده‌های زیر به تنهایی می‌توانند دکوراسیون داخلی خانه را زینت ببخشند:

آینه کاری کابینت‌های حمام

ایده‌های ناب برای آینه کاری مدرن

آینه‌ها برای پنهان کردن فضای ذخیره سازی به ویژه در حمام مناسب هستند، بنابراین می‌توان خطوط مینیمال و سطوح تمیز و مدرنی را ایجاد کرد. آینه کاری کابینت‌های حمام به این صورت که سطح رویی درب کابینت کاملاً آینه‌ای هستند. آینه یک متریال همه کاره است، اما بخاطر بسپارید که استفاده زیاد آینه ممکن است احساس ناخوشایندی ایجاد کند (فرض کنید در حمام دورتادور شما آینه قرار دارد). همچنین به طور کامل بخار می‌گیرد و ممکن است چربی و مواد دیگر را به خود جذب کند.

آینه کاری فضای ناهاخوری

آینه کاری مدرن خانه

این شیوه آینه کاری را می‌توان در اغلب منازل مشاهده کرد. ایده استفاده از آینه در پشت دیوار فضا ناهارخوری یک ویژگی زیبا برای تداعی کننده ارزش صرف غذا و دورهم جمع کردن اعضای خانواده و یا احترام به میهمانان است. با روشنایی مناسب در فضا، آینه‌ها نور را منعکس می‌کنند و فضای غذاخوری را جادارتر و روشن‌تر نشان می‌دهند. آینه مطمئناً توجه ویژه‌ای را به خود جلب می‌کند و باعث می‌شود افراد دور یک میز احساس مثبت و نشاط بیشتری داشته باشند. سبک و مدل آینه کاری نیز می‌تواند به هر شکلی باشد، تمام آینه و یا اشکال مستطیلی و یا دایره‌ای!

آینه کاری میز جلومبلی

آینه کاری میز جلومبلی

این یکی از آخرین گرایش‌های آینه کاری مدرن است. به این صورت که سطح رویی میز جلومبلی کاملاً از آینه ساخته می‌شود. مبلمان آینه کاری شده می‌تواند سبک فضای نشیمن و پذیرایی را به کلی تغییر دهد. این مورد را حتی می‌توان با میز ناهار خوری و کنسول هم انجام داد. استفاده آینه برای سطح روی میز می‌تواند جلوه خاصی به سبک دکوراسیون خانه دهد، ولی تنها ایران آن می‌تواند نشان دادن کثیفی و گرد و غبار باشد. از این رو، ضروری است شیشه روزانه با پارچه تمیز شود.

آینه کاری دیوار پشت کنسول یا بوفه

آینه کاری مدرن دیوار پشت کنسول یا بوفه

آینه‌های بزرگ که تمام دیوار را می‌پوشانند، همیشه یک مزیت عمده برای بزرگ نشان دادن فضا هستند. برای این منظور به دنبال یک دیوار خالی باشید که میز کنسول یا بوفه خود را به آن تکیه داده‌اید، سپس تمام سطح دیوار با شکل شبکه‌ای از آینه‌ها تزئین کنید. می‌توانید فواصل هر قطعه از آینه ها را با قاب زینت ببخشید و یا برای ایجاد یک احساس مدرن‌تر، قاب را از آن حذف کنید. آینه کاری مدرن دیوار پشت میز کنسول یا بوفه هچنین تأکید بیشتری بر وسایل زینتی و عناصر حجمی دیگر جلوی دیوار دارند.

آینه کاری دیوار پشت تختخواب اتاق خواب

آینه کاری مدرن دیوار پشت تختخواب اتاق خواب

آینه کاری تمام دیوار پشت تختخواب به ایجاد یک فضای بزرگ و روشن کمک می‌کند. به ویژه زمانی از روز که نور خورشید از پنجره به داخل اتاق خواب می‌تابد، می‌تواند انعکاس نور را بر روی آینه پشت تختخواب مشاهده کرد که چگونه فضا را روشن کرده است. اگر هم از آینه کاری تمام دیوار پشت تختخواب لذت نمی‌برید، می‌تواند ارتفاع دیوار را به دو قسمت تقسیم کنید و آینه کاری را فقط برای نیمه بالایی در نظر بگیرید. این کار همان فواید همیشگی، یعنی بزرگ نشان دادن و درخشان کردن فضا را در بَر دارد.

آینه کاری دیوار نشیمن

آینه کاری مدرن دیوار نشیمن

می‌توانید با ترکیب کردن آینه و متریال دیگری مانند چوب یا حتی کاغذ دیواری، جلوه بصری بسیار خاصی را در فضای نشیمن ایجاد کنید. ترکیب دو ماده می‌تواند به صورت راه راه افقی و آن هم برای تنها یک دیوار انجام شود. اگر هم در فضای نشیمن تلویزیون دارید، بهتر است دیوار پشت تلویزیون را آینه کاری نکنید، زیرا انعکاس نور بر روی آینه باعث اذیت شدن چشم‌ها شما در هنگام تماشای تلویزیون می‌شود. آینه کاری مدرن دیوار نشیمن می‌تواند به صورت اشکال دایره‌ای و با طرح‌های خاص نیز انجام شود.

آینه کاری دیوار راهرو

آینه کاری مدرن دیوار راهرو

معمولاً راهروها فضاهایی تاریک هستند که مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند. اما چرا یکبار هم برای همیشه، راهروها را به فضای اصلی تبدیل نکنیم؟ آینه کاری یک طرف دیوار راهرو می‌تواند تأکید زیادی بر زیباتر کردن فضا و روشنایی این محیط داشته باشد. آینه به بازتاب نور کمک می‌کند و فضای راهرو را بزرگ‌تر از حد معمول نشان می‌دهد. درست است که راهرو فضایی برای تأمل نیست، ولی وقتی اهالی خانه از آن عبور می‌کنند، می‌توانند لذت دید دیوارهای آینه کاری شده را مشاهده کنند.

سخن آخر

آینه کاری مدرن نه تنها جذابیت تزئینی فضا را افزایش می‌دهد، بلکه باعث بازتاب نور می‌شود تا مکان بزرگ به نظر برسد. اگر افراد به آینه کاری علاقه‌مند باشند، این سبک برای یک فضای مدرن امروزی فوق‌العاده عالی است. اما آینه کاری فضا چیزی نیست که همۀ افراد به ان علاقه نشان دهند، برای برخی محیط‌ها استفاده از آینه می‌تواند به المانی آزاردهنده تبدیل شود، ولی در برخی موارد باعث غنای بیشتر دکوراسیون داخلی می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

Avatar

    نوشته های مشابه

    دکمه بازگشت به بالا