تاسیسات

مقایسه پکیج های دیواری + پاسخ سوال همیشگی “پکیج چی بخرم”

به طور قطع همه ما نام پکیج‌های دیواری را شنیده‌ایم و نحوه کارکردشان را نیز به خوبی می‌دانیم، اما پرسش: «پکیج چی بخرم؟» همچنان موضوعی تازه و پُرابهام است. حتی اگر نام بهترین برندهای تولیدکننده پکیج دیواری را هم بدانیم، بازم نمی‌دانیم باید چه مدل پکیج را خریداری کنیم!

در بازار شاهد انواع و اقسام برندها هستیم، هر کدام ویژگی‌ها و شرایط فروش مختلفی دارند، برخی گران یا ارزان‌قیمت هستند، برخی دیگر نیز ممکن است راندمان و کفیت بالا و یا پایینی داشته باشند. با وجود این تفاوت‌ها، ما در اینجا هستیم تا به شما در پیدا کردن پکیج دیواری مناسب و برطرف کردن هرگونه ابهام در خرید این وسایل گرمایشی کمک کنیم؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

پکیج چی بخرم؟

در زمان خرید پکیج دیواری باید دو نوع بررسی را انجام دهید، یکی این‌که نیازهای خود را با نوع پکیج مربوطه تنظیم کنید و دومی بررسی ویژگی‌ها، انواع مدل‌ها و برندهای بازار است. ما نیز در این مقاله همین روش را پی می‌گیریم و نکات لازم را بیان می‌کنیم.

پکیج فن‌دار بخریم یا بدون فن؟

پکیج فن‌دار بخریم یا بدون فن؟

دلایل انتخاب پکیج فن‌دار و بدون فن به محل بستگی دارد، به این معنا که اگر بخواهیم دود حاصل از احتراق پکیج را به صورت افقی خارج کنیم، پکیج فن‌دار مورد نیاز است. به این دلیل دود نمی‌تواند به صورت افقی حرکت کند، بنابراین فن‌های پیکج به حرکت دادن دود به خارج از محیط کمک می‌کند. این مورد اغلب در زمان‌هایی اتفاق می‌افتند که پکیج در نزدیکی بالکن یا تراس قرار گیرد.

ezgif 7 1a6d2571b57f

به دلیل آنکه منطقه احتراق در پکیج دیواری بسته است، بنابراین قرار دادن پکیج در بالکن باعث خاموش شدن شعله نمی‌شود. بسیاری از مالکان به دلیل مسائل زیباشناسی و امنیتی از قرار دادن پکیج در آشپزخانه و یا هر مکانی در داخل محیط خودداری می‌کنند. برای این دست افراد، بهترین پکیح مدل‌های فن‌دار هستند.

دلیل دیگر استفاده از پکیج فن‌دار، عدم گازگرفتگی است. فن موجود در این پکیج به هدایت دود و گازهای سمی به خارج کمک می‌کند. به طور کلی، پکیج فن‌دار امنیت بالاتری از پکیج بدون فن دارد. اگر می‌خواهید پکیج حتماً در داخل فضا نصب شود و قیمت کمتری نیز برای خرید پکیج پرداخت کنید، پکیج دیواری بدون فن را انتخاب کنید.

نکته: اگر مساحت فضای قرارگیری پکیج در داخل کمتر از 64 مترمربع باشد، نباید از پکیج بدون فن استفاده کرد.

نکته: اگر ارتفاع دودکش کمتر از 3 متر باشد، حتماً باید از پکیج فن‌دار استفاده کرد.

پکیج تک مبدل بخریم یا دو مبدل؟

پکیج تک مبدل بخریم یا دو مبدل؟

در این نوع پکیج از یک مبدل حرارتی اصلی استفاده می‌شود که هم آبگرم مصرفی  و هم گرمایش توسط یک مبدل با تماس مستقیم با شعله مشعل تأمین می‌شود. در این پکیج دیواری زمانی که کاربر شیر آبگرم را باز می‌کند، آب وارد دستگاه و مبدل شده و از طریق شعله مستقیمِ مشعل گرم می‌شود. این عملکرد دقیقاً مشابه عملکرد آبگرمکن دیواری است. در این نوع پکیج، کنترل دمای آبگرم مصرفی  به دلیل تماس مستقیم آب با شعله دشوار است. با توجه به اینکه در این پکیج از یک مبدل استفاده می‌شود، رسوب گرفتن اجتناب‌ناپذیر است.

در نقطه مقابل، پکیج دو مبدل قرار دارد. در این پکیج دیواری برای تأمین گرمایش محیط از مبدل اصلی استفاده می‌شود. زمانی که کاربر شیر آب گرم را باز می‌کند پمپ دستگاه فعال می‌شود و با گردش آب در مبدل صفحه‌ای ثانویه، آبگرم تأمین می‌شود. نحوه کار مبدل ثانویه به این صورت است که با قرار گرفتن آب سرد مصرفی در مجاورت آبگرم (انتقال سیال به سیال)، آبگرم مورد نیاز در اختیار ت کاربر قرار می‌گیرد.

در پکیج دو مبدل، دمای آبگرم مصرفی با دقت بیشتری قابل کنترل و تنظیم است و مصرف‌کننده احساس رضایت بیشتری دارد. همچنین به دلیل آنکه آب در تماس مستقیم با شعله مشعل قرار ندارد، رسوب بر جداره داخلی پکیج دو مبدل بسیار کمتر از پکیج یک مبدل است. به دلیل وجود همین تفاوت‌ها، پکیج دیواری دو مبدل در عین حال که قیمت بیشتری دارد، از بازدهی بهتر و مصرف بهینه‌تری برخوردار است.

انتخاب پکیج دیواری براساس متراز فضا

انتخاب پکیج دیواری براساس متراز فضا

پکیج‌های دیواری اغلب در ظرفیت‌های حرارتی 24، 28، 30، 35 کیلووات ساخته می‌شوند که می‌توان برحسب متراژ خانه هر کدام را انتخاب کرد. با این حال، ما برای راحتی کار براساس متراژ خانه، ظرفیت حرارتی مناسب را ارائه دادیم:

 • آپارتمان با متراژ 150 مترمربع: ظرفیت حرارتی خروجی 24 کیلووات
 • آپارتمان با متراژ 150 تا 220 مترمربع: ظرفیت حرارتی خروجی 28 کیلووات
 • آپارتمان با متراژ 220 تا 300 مترمربع: ظرفیت حرارتی خروجی 30 کیلووات
 • آپارتمان با متراژ 300 تا 350 مترمربع: ظرفیت حرارتی خروجی 35 کیلووات

درخواست خدمات نصب و تعمیر پکیج از متخصصین کارگشا

بهترین برندهای پکیج دیواری

بهترین برندهای پکیج دیواری

در زیر به معرفی بهترین مارک‌های پکیج‌های دیواری در بازار امروز کشور می‌پردازیم:

پکیج دیواری ایران رادیاتور

برند ایران رادیاتور یکی از بزرگترین و مشهورترین تولید‌کنندگان سیستم‌های گرمایشی است. کلیه محصولات این شرکت دارای استانداردهای داخلی و بین‌المللی معتبر هستند. مدل اِکو و پکیج‌هایی که دارای حرفM ،K ، E و L هستند از نوع دو مبدل و مدل BM تک مبدل است. همچنین حروف FF نشان‌دهنده دودکش دوجداره فن‌دار و CF به معنای پکیج بدون‌فن است. کلیه محصولات این شرکت دارای گارانتی 24 ماهه از تاریخ نصب و خدمات پس از فروش مناسب است.

پکیج دیواری ایران بوتان

نام بوتان را بیشتر خوانوارهای ایرانی می‌شناسند، به ویژه به دلیل آبگرمکن‌های مشهور این شرکت بزرگ ایرانی که در بیشتر خانه‌ها دیده می‌شد. پکیج دیواری بوتان در ظرفیت‌های 22000، 24000، 28000 و 32000 کیلوکالری در بازار به فروش می‌رسند. مدل کالداونزیا به عنوان یکی از مشهورترین پیکج‌های دیواری تک مبدل شناخته می‌شود و بقیه مدل‌ها دو مبدل هستند. همچنین مدل RS بوتان بدون فن و مدل RSI فن‌دار است. کلیه محصولات این شرکت نیز دارای گارانتی 24 ماهه هستند.

پکیج دیواری بوش

نام بوش بی‌شک نشان‌دهنده کیفیت و دوام است. پکیج‌های این شرکت آلمانی در عین حال که گران‌قیمت‌تر از محصولات ایرانی هستند، همچنین بالاترین کیفیت و ماندگاری را دارند. پکیج‌های دیواری بوش شامل مدل‌های کامفورت و اکسکلوسیو هستند که در ظرفیت‌های 28000،24000 و 35000 کیلووات به فروش می‌رسند. پکیج‌های دیواری بوش دارای 24 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش از گروه مهندسی تاش سرویس است. این شرکت در تمام ایران دارای نمایندگی فعال است.

پکیج دیواری آریستون

آریستون یک شرکت ایتالیایی تولید دستگاه‌های گرمایشی است که نه تنها در ایران، بلکه در جهان نیز از شهرت بالایی برخوردار است. پکیج‌های این شرکت بعد از برند بوش ا نظر کیفیت و قیمت در رتبه دوم قرار دارند. مدل‎های GENUS X، HSX، ALTEAS X، CARES X و CLAS X در بالاترین کیفیت تولید می‌شوند. کلیه محصولات آریستون در ظرفیت‌های35، 30،28، 24 کیلووات جهت کاربردهای خانگی و اداری به فروش می‌رسد. شرکت سیهاوی با گارانتی 24 ماهه و خدمات پس از فروش، محصولات آریستون را ضمانت می‌کند.

بررسی نهایی در مورد بهترین برند

کیفیت و ماندگاری:

 1. بوش
 2. آریستون
 3. بوتان
 4. ایران رادیاتور

قیمت (ارزان بودن):

 1. ایران رادیاتور
 2. بوتان
 3. آریستون
 4. بوش

تنوع در محصولات:

 1. بوتان
 2. ایران رادیاتور
 3. آریستون
 4. بوش

اهمیت خرید پکیج دیواری مناسب

اهمیت خرید پکیج دیواری مناسب

در زمان خرید حتماً به کیفیت، برند و گارانتی محصول مور دنظر خود توجه کنید، زیرا شما قرار است به مدت زمان طولانی از پکیج خود استفاده کنید. از مشخصات فنی پکیج‌های دیواری مطلع شوید تا به خوبی آنها را با نیازهای خود تطبیق دهید. سیستم گرمایشی خانه شما برای انجام کارهای روزانه بسیار حیاتی است، بنابراین با خرید پکیج مناسب، جریان گرم محیط خانه را حفظ کنید.

2 دیدگاه

Avatar

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا